OS Auto

PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE

Fachowo. Sprawnie. Profesjonalnie. W OS Autonaprawa, Wrocław, Psie Pole.

PRZEGLĄD REJESTRACYJNY PSIE POLE

Przegląd techniczny to nie zło konieczne, a sprawdzenie auta pod kątem bezpiecznej jazdy!

Jeśli kupiłeś nowe auto z salonu przegląd powinieneś zrobić dopiero po trzech latach. W pozostałych przypadkach mamy obowiązek sprawdzania swojego pojazdu i przechodzenia przeglądu technicznego co rok.

BEZPIECZEŃSTWO

Pamiętajmy, że przegląd wykonujemy głównie ze względów bezpieczeństwa. Podczas przeglądu sprawdzamy czy Twoim autem można bezpiecznie poruszać się po drodze, czy nie doszło do usterek o których możesz nie wiedzieć. Wczesne wykrycie wad może pomóc zaoszczędzić Ci czas, pieniądze, a także zdrowie!

Co sprawdzamy podczas przeglądu diagnostycznego?

• oświetlenie samochodowe,
• stan opon,
• stan hamulców,
• stan amortyzatorów,
• nieprawidłowości i luzy w zawieszeniu i układzie kierowniczym,
• pomiar emisji spalin,
• poziom hałasu generowanego przez pojazd,
• podstawowe akcesoria,

Zachęcamy do przeprowadzenia przeglądu w naszej stacji kontroli pojazdów. Zapewniamy sprawny, dokładny przegląd, bez nerwów i w miłej atmosferze.

Drobne usterki, które uniemożliwają pozytywny wynik przeglądu pomożemy Ci usunąć na miejscu, w naszej stacji kontroli pojazdów.

Zapewniamy profesjonalną i wykwalifikowaną obsługę, specjalistyczny sprzęt i wiarygodny wynik badania. Nasi pracownicy są wyszkoleni w przeprowadzaniu fachowych przeglądów technicznych i są specjalistami posiadającymi odpowiednie uprawnienia.

W naszej stacji kontroli pojazdów mogą być Państwo pewni wysokiej jakości obsługi – dla zatrudnionej kadry najważniejsze są Państwa czas i bezpieczeństwo. Dlatego przeglądy rejestracyjne trwają ok. 30 minut, podczas których dokładnie sprawdzamy wszystkie parametry i komponenty techniczne samochodu. Zapraszamy zwłaszcza klientów z całego miasta Wrocław – nasza siedziba znajduje się w dzielnicy Psie Pole.

Więcej...

W trakcie przeglądu precyzyjnie skontrolujemy sprawność układów: kierowniczego, silnikowego, hamulcowego. Zajmiemy się także m.in. oświetleniem i wyciekami płynów, a także poziomem emisji spalin. Dodatkowo w pojazdach wyposażonych w instalację gazową konieczne będzie okazanie aktualnej dokumentacji dotyczącej zamontowanych zbiorników gazowych. Natomiast podczas przeglądu samochodów sprowadzonych z zagranicy należy zapewnić diagnoście wgląd do dowodu rejestracyjnego wydanego w kraju pochodzenia lub wcześniejszego zarejestrowania auta.

Bardzo ważne jest dopilnowanie, by przeglądy rejestracyjne wykonywać zgodnie z terminami. Standardowo badanie przeprowadzamy co roku (wyjątkiem są m.in. samochody fabrycznie nowe – wówczas pierwszy przegląd musi odbyć się maksymalnie do 3 lat, następny po kolejnych 2 latach, każdy kolejny po roku). Konsekwencje braku ważnego przeglądu są bardzo poważne – narażamy się nie tylko na nieprzyjemności z policjantami, którzy zatrzymają nasz dowód rejestracyjny lub wydadzą zaświadczenie o dopuszczeniu pojazdu do ruchu jedynie w określonym czasie. O wiele poważniejsze kłopoty spotkają nas w razie spowodowania wypadku – wówczas ubezpieczyciel może pomniejszyć przysługujące nam odszkodowanie z tytułu polisy OC. Natomiast dla ubezpieczeń AC nieaktualny przegląd stanowi czynnik uniemożliwiający prawidłowe ukończenie procedur, jeśli tylko istnieje wyraźny związek przyczynowo-skutkowy między nieszczęśliwym zdarzeniem a brakiem udokumentowanej kontroli diagnosty.

Pamiętajmy przede wszystkim, że ważne badania diagnostyczne naszego samochodu oznaczają pewność bezpieczeństwa i właściwego funkcjonowania wszystkich układów samochodowych. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji osobiście – zapraszamy na Psie Pole (Zakrzowska 19), gdzie codziennie jesteśmy do dyspozycji klientów.