OS Auto

PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE

Fachowo. Sprawnie. Profesjonalnie. W OS Autonaprawa, Wrocław, Psie Pole.

Stacja kontroli pojazdów

PRZEGLĄD REJESTRACYJNY PSIE POLE

Przegląd techniczny to nie zło konieczne, a sprawdzenie auta pod kątem bezpiecznej jazdy!

Jeśli kupiłeś nowe auto z salonu przegląd powinieneś zrobić dopiero po trzech latach. W pozostałych przypadkach mamy obowiązek sprawdzania swojego pojazdu i przechodzenia przeglądu technicznego co rok.

Bezpieczeństwo na drodze to priorytet, dlatego przeglądy samochodowe wykonujemy, korzystając z nowoczesnych urządzeń, które są w stanie wykryć nawet najmniejszą usterkę. Wyjeżdżając z naszej Stacji Kontroli Pojazdów, masz pewność, że Twój pojazd spełnia określone prawem wymogi i nadaje się do poruszania po drodze.

Wykryte podczas przeglądu technicznego awarie mogą zostać zakwalifikowane jako drobne, istotne, a także takie, które zagrażają bezpieczeństwu kierowcy i pozostałym uczestnikom ruchu. Wiele tutaj zależy od samego diagnosty, który ocenia czy dana usterka stanowi na tyle poważny problem, że samochód powinien trafić do warsztatu. W naszej Stacji Kontroli Pojazdów przeglądy aut wykonują wyłącznie najlepsi specjaliści z ogromnym doświadczeniem, dlatego możesz liczyć na fachową pomoc w każdym wypadku.

Pamiętaj o przestrzeganiu terminu badania – przeglądy techniczne wykonane po ustalonym terminie kosztują więcej. Nie trać więc niepotrzebnie pieniędzy, odwlekając przegląd auta w nieskończoność. Odwiedź naszą stację we Wrocławiu i zadbaj o bezpieczeństwo swoje oraz innych!

BEZPIECZEŃSTWO

Pamiętajmy, że przegląd wykonujemy głównie ze względów bezpieczeństwa. Podczas przeglądu sprawdzamy czy Twoim autem można bezpiecznie poruszać się po drodze, czy nie doszło do usterek o których możesz nie wiedzieć. Wczesne wykrycie wad może pomóc zaoszczędzić Ci czas, pieniądze, a także zdrowie!

Przegląd pojazdu
Widok naszej stacji i warsztatu od ulicy Zakrzowskiej

Co sprawdzamy podczas przeglądu diagnostycznego?

• oświetlenie samochodowe,
• stan opon,
• stan hamulców,
• stan amortyzatorów,
• nieprawidłowości i luzy w zawieszeniu i układzie kierowniczym,
• pomiar emisji spalin,
• poziom hałasu generowanego przez pojazd,
• podstawowe akcesoria,

Zachęcamy do przeprowadzenia przeglądu w naszej stacji kontroli pojazdów. Zapewniamy sprawny, dokładny przegląd, bez nerwów i w miłej atmosferze.

Drobne usterki, które uniemożliwają pozytywny wynik przeglądu pomożemy Ci usunąć na miejscu, w naszej stacji kontroli pojazdów.

Zapewniamy profesjonalną i wykwalifikowaną obsługę, specjalistyczny sprzęt i wiarygodny wynik badania. Nasi pracownicy są wyszkoleni w przeprowadzaniu fachowych przeglądów technicznych i są specjalistami posiadającymi odpowiednie uprawnienia.

W naszej stacji kontroli pojazdów mogą być Państwo pewni wysokiej jakości obsługi – dla zatrudnionej kadry najważniejsze są Państwa czas i bezpieczeństwo. Dlatego przeglądy rejestracyjne trwają ok. 30 minut, podczas których dokładnie sprawdzamy wszystkie parametry i komponenty techniczne samochodu. Zapraszamy zwłaszcza klientów z całego miasta Wrocław – nasza siedziba znajduje się w dzielnicy Psie Pole.

Więcej...

W trakcie przeglądu precyzyjnie skontrolujemy sprawność układów: kierowniczego, silnikowego, hamulcowego. Zajmiemy się także m.in. oświetleniem i wyciekami płynów, a także poziomem emisji spalin. Dodatkowo w pojazdach wyposażonych w instalację gazową konieczne będzie okazanie aktualnej dokumentacji dotyczącej zamontowanych zbiorników gazowych. Natomiast podczas przeglądu samochodów sprowadzonych z zagranicy należy zapewnić diagnoście wgląd do dowodu rejestracyjnego wydanego w kraju pochodzenia lub wcześniejszego zarejestrowania auta.

Bardzo ważne jest dopilnowanie, by przeglądy rejestracyjne wykonywać zgodnie z terminami. Standardowo badanie przeprowadzamy co roku (wyjątkiem są m.in. samochody fabrycznie nowe – wówczas pierwszy przegląd musi odbyć się maksymalnie do 3 lat, następny po kolejnych 2 latach, każdy kolejny po roku). Konsekwencje braku ważnego przeglądu są bardzo poważne – narażamy się nie tylko na nieprzyjemności z policjantami, którzy zatrzymają nasz dowód rejestracyjny lub wydadzą zaświadczenie o dopuszczeniu pojazdu do ruchu jedynie w określonym czasie. O wiele poważniejsze kłopoty spotkają nas w razie spowodowania wypadku – wówczas ubezpieczyciel może pomniejszyć przysługujące nam odszkodowanie z tytułu polisy OC. Natomiast dla ubezpieczeń AC nieaktualny przegląd stanowi czynnik uniemożliwiający prawidłowe ukończenie procedur, jeśli tylko istnieje wyraźny związek przyczynowo-skutkowy między nieszczęśliwym zdarzeniem a brakiem udokumentowanej kontroli diagnosty.

Pamiętajmy przede wszystkim, że ważne badania diagnostyczne naszego samochodu oznaczają pewność bezpieczeństwa i właściwego funkcjonowania wszystkich układów samochodowych. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji osobiście – zapraszamy na Psie Pole (Zakrzowska 19), gdzie codziennie jesteśmy do dyspozycji klientów.