https://osauto.pl/

Czyszczenie i regeneracja wtryskiwaczy

Jednym z najbardziej kłopotliwych uszkodzeń występujących w autach z silnikiem wysokoprężnym (diesel) jest awaria wtryskiwaczy.

Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy wiodących producentów w samchodach osobowych i ciężarowych. Demontujemy, czyścimy, wymieniamy i regulujemy osprzęt układu wtryskowego za pomocą zaawansowanych narzędzi diagnostycznych i stołów narzędziowych. Napraw dokonuje wykwalifikowana kadra mechaników.

DLACZEGO WARTO REGENEROWAĆ

Do prawidłowo przeprowadzonej regeneracji wtrysków konieczny jest profesjonalny i zaawansowany sprzęt, wiedza oraz doświadczenie pracowników. Gwarantujemy, że w naszym serwisie samochodowym przykładamy dużą wagę do wysokich standardów wykonania i dbamy o profesjonalizm. Regenerujemy wszystkie wtryskiwacze, w tym skomplikowane typu common rail.

Regeneracja wtryskiwaczy to złożony proces.

Pierwszym etapem jest demontaż wtryskiwacza na części pierwsze - demontaż końcówki, cewki elektromagnesu, zaworu, wysunięcie tulei z tłoczkiem.

Kolejny etap to ultradźwiękowe mycie części.
Każdorazowo elementy są sprawdzane przez specjalistę, który sprawdza ich stan, dokonuje pomiarów i monitoruje przebieg regeneracji. 

Po dokładnym oczyszczeniu należy precyzyjnie zmontować uszczelnienie, elektromagnes i pozostałe części wtryskiwacza.  

Ostatnim etapem jest przetestowanie zregenerowanego wtryskiwacza i ustalenie czy regeneracja przebiegła poprawnie.

Pamiętaj, że każdy etap regeneracji musi być przeprowadzony w odpowiednich warunkach i przy użyciu profesjonalnego sprzętu. W przeciwnym razie wtryskiwacz może zostać jeszcze bardziej uszkodzony! Zregenerowany wtryskiwacz pełni swoją rolę w 100% i nie wymaga wymiany (nie odbiega jakością od nowego).


W przypadku kiedy wtryskiwacz nie jest zapieczony wykonujemy demontaż, sprawdzenie i regenerację w ciągu jednego dnia! Zaufaj profesjonalistom i oddaj swoje auto w dobre ręce.


Wtryskiwacz do regeneracji

kompleksowa naprawa i czyszczenie wtryskiwaczy

Oferujemy kompleksowe usługi związane z wtryskiwaczami. Zajmujemy się nie tylko naprawą, ale też demontażem, diagnostyką i montażem. Zaufaj profesjonalistom i oddaj swoje auto w dobre ręce.

Nie da się ukryć, że wielu kierowców decyduje się na czyszczenie wtryskiwaczy głównie ze względu na cenę nowej części. Koszty naprawy tego elementu układu paliwowego często stanowią jedynie niewielki procent kwoty, którą przychodzi zapłacić za nowy produkt. Co więcej, po odpowiedniej regeneracji wtryskiwacz jest w pełni funkcjonalny, a jego funkcjonowanie niczym nie różni się od pracy nieużywanego komponentu.

Regeneracja oraz czyszczenie wtryskiwaczy to nie tylko sposób na usunięcie usterki i pozbycie się problemu z mniejszymi osiągami samochodu. Bardzo często podczas napraw wychwytuje się również przyczyny niszczenia tego delikatnego elementu. Dzięki temu specjaliści podejmujący się reperacji będą w stanie ocenić, czy można zapobiec dalszemu szybkiemu zużywaniu się części w przyszłości.

Warto pamiętać, że nie każdy warsztat ma możliwość i wystarczającą wiedzę, żeby zrealizować zlecenie. Jeżeli interesuje Cię naprawa wtryskiwaczy Wrocław to miasto, w którym możesz skorzystać z naszych usług. W serwisie nie tylko wyjmiemy wtryskiwacz bez szkody dla samochodu, ale także wykonamy jego kompleksową regenerację.

W nowoczesnych samochodach wtryskiwacze są jedną z części, która dość łatwo może ulec uszkodzeniu. Jest to nierozerwalnie związane z rozwojem technologii motoryzacyjnej i wzrostem oczekiwań użytkowników wobec pojazdów – obecnie wymagamy od samochodów dużej dynamiczności przy jednoczesnym obniżeniu zużywania paliwa, co bardzo obciąża hydrauliczny system wtrysku. Co prawda na przełomie kilkunastu ostatnich lat konstrukcja wtryskiwaczy również uległa modyfikacjom, ale wciąż pozostaje elementem awaryjnym.

Więcej...

Zwykle pierwsze problemy związane z usterką tej części obserwujemy po przekroczeniu przebiegu ok. 150 tys. km. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w kilku obszarach, przede wszystkim jednak znaczący wpływ ma tankowanie paliwa o niskiej jakości, co skutkuje kumulowaniem się osadów aż do całkowitego zapchania wtryskiwacza. Wówczas nie obejdzie się bez fachowego czyszczenia.

Wśród pierwszych objawów zwiastujących, że niebawem konieczna będzie regeneracja wtryskiwaczy, należy wskazać m.in.:

  • zaobserwowanie zwiększonego dymienia, zwłaszcza podczas dodawania gazu,
  • utratę mocy silnika i jego nierównomierną pracę,
  • problem z porannym uruchomieniem samochodu,
  • większy pobór paliwa.

Komfort jazdy ulega więc znacznemu pogorszeniu, ale profesjonalny mechanik może szybko przywrócić wtryskiwacze do pełnej sprawności poprzez wykorzystanie dedykowanych do tego narzędzi i sprzętu. W naszym warsztacie kompleksowa regeneracja wtryskiwaczy – w zależności od skali usterki – trwa tylko jeden dzień.

Trzeba pamiętać, że lekceważenie wyżej wymienionych objawów może spowodować poważne uszkodzenie silnika, które będzie trudniejsze i kosztowniejsze w naprawie. Dlatego warto reagować od razu i ograniczyć pracę jedynie do przywrócenia wtryskiwacza do stanu pełnej wydajności.

W takim mieście jak Wrocław istnieje bardzo konkurencyjny rynek warsztatów samochodowych oferujących demontaż, diagnostykę i regenerację wtryskiwaczy. Decydując się jednak na nasze usługi gwarantujemy Państwu, że współpraca przebiegnie bezproblemowo. Jesteśmy jednymi z najlepszych profesjonalistów w regionie – dojeżdżają do nas klienci z całego obszaru obejmującego Dolny Śląsk.